На Полтавщині нині функціонує 8 неврологічних будинків-інтернатів. У них на постійній основі отримують як медичну, так і соціальну допомогу майже 1,2 тис. підопічних.
«Маємо комплексне питання. Тому повинні об’єднати зусилля, щоб люди з інвалідністю, які страждають на психічні розлади, були забезпечені якісними соціальними послугами. В нашій практиці є успішні кейси синергії установ щодо надання окремих сервісів, зокрема у центрах життєстійкості. Цю практику варто використати і при розв’язанні подібних викликів», – зазначив Антон Чубенко.
В Україні запроваджено стандарти, які регламентують надання соціальної послуги стаціонарного догляду особам похилого віку та особам з інвалідністю, які страждають на психічні розлади.
«З початку повномасштабного вторгнення Полтавська область прийняла чимало ВПО цієї категорії із територій активних бойових дій. Тому нині маємо потребу у збільшенні кількості ліжко-місць. Проаналізувавши детально роботу кожного існуючого закладу, виокремили три, де можна зробити ремонти окремих приміщень, що дозволить закрити потребу», – зауважила директор Департаменту соціального захисту населення ПОВА Людмила Корнієнко. Фахівці департаменту містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ПОВА оглянуть визначені будівлі.
Також на нараді проаналізували можливість надання медичної допомоги особам похилого віку та особам з інвалідністю, які страждають на психічні розлади, та потребують стороннього догляду за місцем їх проживання. Обговорили й питання введення в експлуатацію приміщень після проведення ремонтних робіт.
На Нараді (5)
На Нараді (2) (1)
На Нараді (4)
Підпишіться, щоб отримувати листи.