«Проєкт реалізували за рахунок співфінансування з державного та обласного бюджетів. Роботи розпочали ще до повномасштабного вторгнення, однак через обставини були вимушені призупинити реконструкцію. Згодом вдалося відновити темп і завершити проєкт. Відділення оновлене, обладнане за всіма сучасними вимогами, комфортне й функціональне. Тут надаватиметься допомога пацієнтам з найрізноманітнішими хворобами судин», – зазначив Володимир Когут.
Загальна вартість реконструкції склала орієнтовно 33 мільйони гривень. Було проведено перепланування приміщень, замінено системи електро-, водо- та теплопостачання, каналізацію, змонтовано нову вентиляцію та кондиціювання, оновлено внутрішнє оздоблення, встановлено сучасні меблі, медичне та технологічне обладнання.
Усі палати та процедурні кабінети відповідають європейським стандартам, оснащені системами відеоспостереження та виклику медичного персоналу. Важливо, що приміщення враховує принципи безбар’єрності.
«Судинна хірургія – складна і надзвичайно затребувана галузь. З кожним роком кількість пацієнтів із судинними захворюваннями зростає. Це і наслідки хронічних хвороб, зокрема діабету, і ускладнення, пов’язані з травмами. Ми прагнемо надавати кваліфіковану допомогу всім, хто цього потребує», – підкреслив завідувач відділення судинної хірургії Олександр Безкоровайний.
Відділення розраховане на 30 ліжок. Тут працює команда з 8 хірургів, 12 представників середнього медперсоналу та 10 молодших медичних працівників. Відділення є клінічною базою кафедри хірургії №1 Полтавського державного медичного університету.
Суттєво змінилися підходи до хірургічного лікування: впроваджено ендоваскулярні технології, які дозволяють проводити втручання менш травматично і швидше відновлювати пацієнтів. Якщо раніше щорічно в межах відділення лікували близько 800 осіб, то зараз ця цифра сягнула 1500. Кількість операцій також зросла – з 800-900 до 1700 щороку.
«Ми також впровадили практику хірургії одного дня – це сучасний і комфортний для пацієнта формат. За обсягами допомоги у сфері судинної хірургії ми є лідерами в області», – додав Олександр Безкоровайний.
Упродовж першого півріччя 2025 року проліковано 667 пацієнтів. Найпоширенішими оперативними втручаннями залишаються венектомії, операції на артеріях та ампутації кінцівок.
#безбарєрність
2S1A6429
2S1A6470
2S1A6479
2S1A6547
2S1A6553
2S1A6563
2S1A6568
2S1A6570
2S1A6573
Підпишіться, щоб отримувати листи.